Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Territor
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 17.6.2007, 09:37   1

Shkrim i cituar Rubik, mbillen 20 mijė rrėnjė pisha


Citim:
20 mijė rrėnjė pishė e butė dhe akacie do tė mbillen nė qytetin e Rubikut nė kuadėr tė njė projekti tė pėrbashkėt - “Rubiku nė lėvizjen pėr ndryshim ekologjik” - tė Bashkisė sė qytetit dhe fondacionit “Albania-Austria Partnerschaft”.

Deri tani janė mbjellė 8 mijė rrėnjė, ndėrsa pjesa tjetėr e rrėnjėve tė financuara nga fondacioni do tė mbillet nė tė ardhmen. Gjelbėrimi i kurorės sė qytetit bėhet pėr ta mbrojtur atė nga erozioni dhe prurjet e pėrrenjve, si dhe pėr tė ndryshuar gjendjen e keqe tė bimėsisė e cila ėshtė zhveshur tėrėsisht.

Rėnjėt e pemėve do tė mbillen nga ushtarakėt e xhenios qė punojnė nė autorrugė, nxėnės shkollash, pensionistė, etj.

MJEDISI SOT NR. 96 | 4 | 2005
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 12:01.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.