Kthehu   Kreu > TM > Marrėveshje
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 26.7.2006, 00:27   1
kalimtar/e
 

Pyetje Sa kohė mund tė rri i njoftuar nė log?


Desha me bo njė pytje: Sa kohė mund tė rri i njoftuar nė log, po pa bėrė asnjė veprim, se kam vėnė re qė pas njė kohe tė shkurtėr mė kėrkon pėrsėri emrin & fjkl. Dhe a ka mundėsi ndryshimi?
 
I vjetėr 26.7.2006, 09:15   2
fronti polar
MBARĖVAJTJA
veri-jug
 
fronti polar
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Kur nuk je njoftuar ende, djathtas, lart, krah fushave tė emrit dhe fjalėkalimit ke qokėn: Tė ruhen tė dhėnat? Zgjidhe dhe pastaj njoftohu.

Sistemi pėrdor vėzhgorė (cookies - skedarė teksti ku fut ca tė dhėna teknike pėr njohjen e anėtarit) pėr tė parė a je akoma nė linjė apo jo, etj. N.q.s p.sh. pas njė periudhe tė caktuar (rreth gjysmė ore) nuk shikon veprimtari, e shėnon anėtarin tė larguar.

Zgjedhja "Tė ruhen tė dhėnat", e ruan informacionin pa afat nė sistem, derisa ti vetė tė pastrosh vėzhgorėt apo tė ēnjoftohesh (logout).

Zgjidhe kėtė pikė vetėm nė kompjuterė qė i pėrdor personalisht, jo nėpėr ato publikė, ose tė paktėn ēnjoftohu kur je nė kompjuter publik pasi nėse hyn njeri tjetėr prej atje, i jepet mundėsia tė pėrdorė llogarinė tėnde!
 
I vjetėr 26.7.2006, 16:17   3
kalimtar/e
 
Falemnderit. \m/
 
Ēėshtja u mbyll

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:34.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.