Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 23.8.2007, 01:28   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Death Metal Abhorrence


Death fin i viteve '90. Fatkeqėsisht ēunat kanė nxjerrė vetėm njė demo dhe njė ep, po qė dhe aq mjaftojnė pėr tė gjakos veshėt.

Emri:  abhorrence.jpg
Shikimet: 84
Madhėsia:  11,5 KB

Hudhini i sy dhe faqes knej: http://www.timetombs.net/abhorrence/Abhorrence (1990) & Vulgar Necrolatry (1990)

http://www.badongo.com/file/4127711

\m/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.8.2007, 02:19   2
Behemoth
 
Fuqishėm - vdes pėr kėtė tingull kitare, tip early Grave.

Po ai me bluzė Morbid qeka ai ftyra e bukur i Amorphis qė ka pas kėndu te "Tales from 1000 Lakes" (ju kujtohet Black Winter Day video??). Hehe, ēfar transformimi duke menduar se ēfarė muzike bėn ai sot.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 02:58.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.