Kthehu   Kreu
 
D1 » Nėndana
  Dana
Shkrimi i fundit
Shkrime/Ēėshtje
Planifikim ēėshtjesh tė historisė, sipėrmarrje, hulumtime dhe drejtime kėrkimi. Punė paraprake, vegla, ndihmė e sqarime tė tjera tė nevojshme.
801/207
nga mesdimr
13.4.2016 00:51 Shko tek shkrimi i fundit
 
  Dana
Shkrimi i fundit
Shkrime/Ēėshtje
Historia e shteteve shqiptare nga 1757 deri nė 2012. Pėrvijimi, ngjarjet, faktet e zbėrthimet historike.
323/130
1478-1757
2/1
Historia e shteteve arbėrore, nga 1190 deri nė 1478. Pėrvijimi, ngjarjet, faktet e zbėrthimet historike e arkeologjike.
120/38
28 p.e.s-1190
1/1
Historia e shteteve ilire nga vitet 1200 p.e.s. deri nė 28 p.e.s . Pėrvijimi, ngjarjet, faktet e zbėrthimet historike e arkeologjike.
128/39
nga mesdimr
14.3.2014 01:31 Shko tek shkrimi i fundit
1200 p.e.s e para. Tė dhėna tė natyrės gojdhanore dhe arkeologjike nė pellgun e Mesdheut verior.
183/35
nga VNf
26.6.2015 14:07 Shko tek shkrimi i fundit

Me shkrime tė reja   Me shkrime tė reja
Pa shkrime tė reja   Pa shkrime tė reja
Danė e mbyllur   Dana ėshtė e mbyllur
 

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:09.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.