Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 26.7.2006, 19:56   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Pagan Metal Primordial


Metal pagan nga Irlanda, kompozim energjik me rrėnjė tė forta folklorike. Primordialėt qėndrojnė krejt nė dallim nga grupet qė kujtojnė se tė zhvillosh traditėn do tė thotė tė kopjosh elementet e traditės dhe t'i bėsh sallatė muzikore. Shkolla e ktyne duhet ndjek dhe zhvillu doemos nga grupet shqiptare.

Emri:  primordial.gif
Shikimet: 144
Madhėsia:  8,6 KB

http://www.primordialweb.com
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 16.12.2007, 21:49   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Citim:
Primordial - To The Nameless Dead 2007

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	pnd.jpg
Shikimet:	88
Madhėsia:	126,6 KB
NNJ:	7411

1. Empire Falls 08:02 
2. Gallows Hymn 05:55 
3. As Rome Burns 09:15 
4. Failures Burden 06:37 
5. Heathen Tribes 08:18 
6. The Rising Tide 01:33 
7. Traitors Gate 06:49 
8. No Nation On This Earth 08:13 

http://www.badongo.com/file/8207867
Epikė e pavdekshme. Alani ka sy tė mprehtė e zė qė flet nėpėr shekuj. Nuk ėshtė fare ēudi qė ky rob mbin prej Irlande. "Himni i trekėmbėshit" pėr nė "Teksa Roma digjet"... sa e ngarkume, aq dhe kryevepėr. Pėr ata qė mendonin se romanticizmi kish vdek, ...dėgjoni kėto kėngė; dhe nqs. kėto nuk janė ēfarė duhet me qenė art, atėherė ēfarė vlere ka arti?
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:16.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.