Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Territor
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 9.1.2008, 13:22   1
kalimtar/e
 

Konkurs i shpallur nga Agjencia Gjermane pėr Energji "Energy Efficiency Award 2008"


Promovuar nga Ambasada Gjermane nė Shqipėri


Citim:
Ndėrmarrje me ide tė reja nga sfera e industrisė dhe zejtarisė tė cilat kanė investuar nė rritjen e efiēencės sė energjisė mund tė aplikojnė nė konkursin "Energy Efficiency Award 2008". Cmimi prej 30.000 euro jepet nga Agjencia Gjermane pėr Energji (dena) nė bashkėpunim me Deutsche Messe (Panairi Gjerman) dhe Bankėn pėr Mbėshtetje KfW (KfW Förderbank).

Konkrusi ndėrkombėtar ėshtė i hapur pėr tė gjitha ndėrmarrjet e interesuara deri mė 31 janar 2008.

Informacione tė mėtejshme:

http://www.tirana.diplo.de/Vertretun...erty=Daten.pdf
http://www.tirana.diplo.de/Vertretun...erty=Daten.pdf

http://www.industrie-energieeffizienz.de/
http://www.tirana.diplo.de

Ndryshuar sė fundmi nga sub674843 : 9.1.2008 nė 13:29.

 
Ēėshtja u mbyll

Ora nė Shqipėri ėshtė 13:37.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.