Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Territor
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 18.1.2008, 14:35   1
kalimtar/e
 

Shkrim i cituar Fondi pėr projekte mjedisore me nisma vendore - MVU


Citim:
Prezantim i Fondit Special per Projekte Mjedisore me Nisma Vendore

Qendra Rajonale e Mjedisit, REC Shqiperi njofton fillimin e programit te ri tre vjecar “Fondi Special per Projekte Mjedisore me Nisma Vendore”, mbeshtetur nga Ambasada e Mbreterise se Vendeve te Ulta.

Ne dt. 22 Janar 2008, diten e marte, ora 10.00 ne Hotel Tirana International, REC Shqiperi organizon nje takim prezantues mbi Fondin Special per Projekte Mjedisore me Nisma Vendore.

http://albania.rec.org/AplikimeNjoftime.html
 
I vjetėr 5.3.2008, 09:51   2
kalimtar/e
 

Fondi Special 2 "Projekte Mjedisore me Nisma Vendore"


Citim:
Qendra Rajonale e Mjedisit, REC Shqipėri njofton fillimin e programit te ri trevjeēar "Fondi Special pėr Projekte Mjedisore me Nisma Vendore", mbėshtetur nga Ambasada e Mbretėrisė sė Vendeve tė Ulėta.

Donatori:Qendra Rajonale e Mjedisit (REC) Shqipėri, nė emėr tė
Ambasadės sė Mbretėrisė sė Vendeve tė Ulėta.

Ēėshtja mjedisore:Pėrmirėsime tė kushteve mjedisore dhe tė jetesės nė
nivel vendor.

Shuma totale:Shuma totale pėr komponentin e Granteve ėshtė
800.000 €.
Shuma e mundshme pėr grant:
Grante tė Vogla – shuma nė LEKĖ e barazvlefshme me 5.000 €
Grante tė Mesme – shuma nė LEKĖ e barazvlefshme me 15.000 €
Grante tė Mėdha – shuma nė LEKĖ e barazvlefshme me 40.000 €

Grupe tė synuara:
Organizata jofitimprurėse nė fushėn e mjedisit nė Shqipėri.
Institucione tė qeverisjes vendore dhe aktorė tė tjerė, pėrgjegjės pėr mjedisin.
Komunitete vendore.

Procesi i pėrzgjedhjes:Procesi i pėrzgjedhjes do tė zhvillohet nė vijim tė datės sė pranimit tė projekt-propozimeve. Tė gjithė aplikantėt do tė njoftohen pėr vlerėsimin pėr propozimin e paraqitur, brenda pesė javėsh nga afati i paraqitjes sė projekt-propozimeve.

Shtrirja kohore e granteve:Grantet do tė zbatohen pėr njė periudhė jo
mė shumė se 12 muaj

Afatet pėr paraqitjen e projekt propozimeve pėr vitin 2008:

21 Mars 2008 
13 Qershor 2008 
26 Shtator 2008
19 Dhjetor 2008

http://albania.rec.org/Projects/Gran...F2_grante.html

Ndryshuar sė fundmi nga sub674843 : 21.5.2008 nė 16:37.

 
Ēėshtja u mbyll

Ora nė Shqipėri ėshtė 17:50.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.