Kthehu   Kreu > TM > Marrėveshje
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 29.1.2008, 18:33   1
darwin
anėtar/e
 
darwin
 
Anėtarėsuar: 7.2006

Lėndė burimore Vegėl: Drejtshkrimor i shqipes pėr Firefox / Mozilla


Citim:
"Fjalor drejtshkrimor i gjuhės shqipe (500.000 fjalė e trajta fjalėsh ) pėr Firefox dhe Thunderbird.

Dateka e shkarkuar (fjalor_shqip-1.6.1-fx+zm+tb.xpi, 580 KB) hapet automatikisht me programin Firefox. Nėse hapja e saj nuk bėhet automatikisht pas shkarkimit, atėherė duhet ta bėni hapjen e saj me anė tė programit Firefox. Pas hapjes paraqitet dritarja pėr instalim. Kėtu duhet ta bėni instalimin duke e shtypur butonin pėrkatės.

Pas instalimit (dhe konfigurimit) tė suksesshėm, fjalėt e shkruara gabimisht nė formularėt e faqeve tė internetit nėnvizohen me ngjyrė tė kuqe. Leximi i propozimeve pėr pėrmirėsim nga programi mund tė bėhet duke i klikuar fjalitė e gabuara (tė nėnvizuar mė ngjyrė tė kuqe) me tastin e djathtė tė miut."

Udhėzimi pamor:
Shkarkimi: http://www.shkenca.org/content/view/69/37/
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 19:53.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.