Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 14.2.2008, 02:50   1
Behemoth
 

Artikull Thrash Attack!


Gati pėr ca shkundje serioze tė kokės? Californian Thrash Attack - Bay Area style!

Dekapitator - Storm before the calm (2007)
Burimi i dokumentit mund tė shikohet vetėm nga anėtarėt.
Bėhu dhe ti pjesė e trupave.
Burimi i dokumentit mund tė shikohet vetėm nga anėtarėt.
Bėhu dhe ti pjesė e trupave.
dhe


Fueled By Fire - Spread the fire (2007)


Kėto tė ēojnė mbrapsht nė 1985! Sikur t'i kishin kitaret disi mė tė rėnda do ishte kryevepėr. Sidoqoftė qafa do tė dhembi si dreq.Burimi i dokumentit mund tė shikohet vetėm nga anėtarėt.
Bėhu dhe ti pjesė e trupave.
Burimi i dokumentit mund tė shikohet vetėm nga anėtarėt.
Bėhu dhe ti pjesė e trupave.
U bė ca javė qė vetėm thrash po dėgjoj dhe nuk po ngopem. Nesėr do fus nja 2-3 grupe tė tjera. Long Live Thrash!

Ndryshuar sė fundmi nga darwin : 16.2.2008 nė 02:14. Arsyeja: +

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.2.2008, 01:28   2
Behemoth
 
Thrashers from Brasil - VIOLATOR

Dikush futi albumin e 2006 para ca kohesh per te linku poshte une kam futur dhe 2 demo e para Killer Instict dhe Violent Mosh.

http://rapidshare.de/files/38685156/Violator.rar.html  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.2.2008, 14:45   3
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
\m/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.2.2008, 01:17   4
Behemoth
 
Ja pra duke vazhduar ne traditen e Bay Area Thrash, ju pershendes me kalifornianet WARBRINGER

- War Without End, albumi debutues
- One by One, the Wicked Fall, demo EP

http://rapidshare.de/files/38694093/Warbringer.rar.html  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:15.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.