Kthehu   Kreu > D2 > D2L
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 24.2.2008, 20:49   1
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,

Vlerėsime pėr Kanunin


Gjergj Fishta: "Kanuni ėshtė palca etnike e kombit shqiptar dhe kulturės sė tij"

Shtjefėn Gjeēovi: "Mos i shko nė qafė shoqit, nepi shkaf i pėrket, e jeto nierxisht. Mi kto asht ngreė ajo nertesė e madhnueshme qi i thonė shoqni, njeky asht Kanuni i shoqnis"

Frano Ilia: "Breznit e sodshme e t'ardhshme duhet ta njohin mirė Kanunin e vet, pse nė te shohin vazhdimsinė e popullit qė u qėndroi tė gjitha stuhive qė nė thellėsi tė kohėve ma tė largėta"

Ismet Elezi: "Edrejta Zakonore e Shqiptarėve ėshtė dėshmi tjetėr e gjallė, krahas gjuhės shqipe dhe gjithė kulturės materiale e shpirtėrore qė vėrteton autoktonin dhe individualitetin e popullit shqiptar"

Syrja Pupovci: "Burimi i sė Drejtės Zakonore tė Shqiptarėve duhet kėrkuar nė origjinėn dhe zhvillimin e tyre shoqėror e ekonomik gjatė shumė shekujve. Kjo e Drejtė pėsoi ndryshime dhe krijoi variante tė ndryshme"

Eqrem Ēabej: "Zakonet e Shqipnis na paraqesin po atė ftyrė sikurse na e paraqet edhe gjuha e saj"

Frano Bardhi: "Kėta popujt e Dukagjinit kanė zakone shumė fisnike"

Domeniko Pasi: "Vendi mbahet sipas Kanunit tė Lekė Dukagjinit, qė tė gjithė malėsorėt e njohin shumė mirė edhe pse kurrė nuk ka qenė i shkruar"
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:53.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.