Kthehu   Kreu > D1 > Punishte > Tė reja
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 27.2.2008, 18:25   1
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,

Tomba thrakase


Kjo ėshtė gjetur nė luginėn e trėndafilave nė Kazanlek.

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	thrak (7).jpg
Shikimet:	111
Madhėsia:	61,7 KB
NNJ:	1148

http://www.allegrotours.bg/?CmsPageID=117

Maskė e artė qė i vihej tė vdekurit nė fytyrė (zakon i rėndomtė tek iliro-thrakėt)
Emri:  thrak (5).jpg
Shikimet: 77
Madhėsia:  32,0 KB

http://www.bulgaria-trips.info/Kazanluk/thracian-golden-mask.jpg

Qifti mbretėror thrak.
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	thrak (1).jpg
Shikimet:	111
Madhėsia:	127,7 KB
NNJ:	1150

Zbukurim i murit
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	thrak (2).jpg
Shikimet:	87
Madhėsia:	126,7 KB
NNJ:	1151

http://www.digsys.bg/books/cultural_heritage/thracian/thracian-intro.html
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 21:38.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.