Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 2.3.2008, 19:33   1

Shkrim i cituar Tiranė: MASH dhe MIE, konkurse nė 24 gjimnaze


Citim:
“Une dhe Europa”, eshte konkursi qe ka organizuar Ministria e Integrimit dhe ajo e Arsimit ne 24 shkolla te mesme nga i gjithe vendi. Ministria e integrimit Majlinda Bregu thote se, projekti ka si qellim te testoje nxenesit rreth njohurive qe kane per Bashkimin Europian dhe sfidat qe sjell integrimi ne Bashkimin Europian.

Konkursi zhvillohet ne 4 faza, ndersa eshte percaktuar dhe cili do te jete shperblimi i perfituesit, sipas ministres se integrimit, kjo eshte nje mundesi e mire per te risjell nje format ndryshe konkurence.

http://www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=17173
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.3.2008, 19:38   2
allianz
 
Citim:
projekti ka si qellim te testoje nxenesit rreth njohurive qe kane per Bashkimin Europian dhe sfidat qe sjell integrimi ne Bashkimin Europian.
- bythėshkepje?
- bythėlėpirje?
- bastardim race?
- arratisje nga vendi?
- asgjėsim kulturor?
- mc donalds?
- obezitet?
- tolerancė?
- mirėkuptim?
- indiferencė?
- pasivitet?
- pedofili?
- pedofili?
- pedofili?
- pedofili?
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.3.2008, 20:08   3
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
Qenka hapur ministri e posaēme pėr integrim?

Integrimi europian sjell, atė qė e shohim nėpėr tė gjitha shtetet europiane, pėrzierje racore, homoseksualizėm, aziatikė qė flasin anglisht, probleme sociale, e si rrjedhojė demonstrata tė vazhdueshme sidomos nga studentėt etj.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 4.3.2008, 13:46   4
kalimtar/e
 
Po kėta i kanė gjimnazistėt analfabetė, dashkan edhe ti vėnė nė garė pėr dijet rreth Grimit

Citim:
Gjimnazistėt e Tiranės, 40% mbetės. Nota mesatare, 6.6
apo

Citim:
Mėsuesit: Po edukojmė "brezin e kafeneve"
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 5.3.2008, 15:50   5
kalimtar/e
 
Po vrisja menjen me kujtu kur osh bo konkursi i funit pėr historinė, letėrsinė apo legjislacionin shqiptar?!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 19.6.2011, 07:05   6
Citim:
BE, turne nė shkollat e mesme tė qyteteve tė mėdha nė Shqipėri

Bashkimi Evropian ka nisur njė turne nėpėr Shqipėri nė tė gjitha shkollat e mesme tė qyteteve tė mėdha.

Ky projekt i financuar nga Bashkimi Europian dhe qeveria gjermane synon njohjen dhe informimin nė mėnyrė sa mė tė plotė pėr familjen europiane.

Gjatė kėtij aktiviteti, janė organizuar konkurse midis nxėnėsve dhe janė shpėrndarė ēmime pėr pjesėmarrėsit.

http://www.tvklan.tv/lajmi.php?id=16840
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 22:03.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.