Kthehu   Kreu > D1 > 1200 p.e.s. - 28 p.e.s.: Shtetet Ilire
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 14.3.2014, 01:31   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Shkrim i cituar Planimetria e Butrintit


Citim:
periudha helenistike

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	01-butrint.jpg
Shikimet:	287
Madhėsia:	72,7 KB
NNJ:	1256


periudha romake

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	02-butrint.jpg
Shikimet:	244
Madhėsia:	99,2 KB
NNJ:	1257


periudha bizantine

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	03-butrint.jpg
Shikimet:	239
Madhėsia:	102,7 KB
NNJ:	1259


periudha mesjetare

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	04-butrint.jpg
Shikimet:	240
Madhėsia:	103,5 KB
NNJ:	1260


periudha venedikase

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	05-butrint.jpg
Shikimet:	246
Madhėsia:	100,1 KB
NNJ:	1261


sot

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	06-butrint.jpg
Shikimet:	237
Madhėsia:	70,9 KB
NNJ:	1262

23032008
http://butrint.com/explore_1_1.php
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 03:02.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.