Kthehu   Kreu
 
D2 » Nėndana
  Dana
Shkrimi i fundit
Shkrime/Ēėshtje
Planifikim ēėshtjesh tė kulturės burimore, sipėrmarrje, drejtime. Punė paraprake, vegla, ndihmė e sqarime tė tjera tė nevojshme.
19/4
Trupat malore
 
  Dana
Shkrimi i fundit
Shkrime/Ēėshtje
Vitarėt ritualė dhe festivė.
66/4
nga VNf
14.3.2017 21:04 Shko tek shkrimi i fundit
D2P
12/2
nga mesdimr
6.4.2013 08:53 Shko tek shkrimi i fundit
D2L
61/17
D2K
1083/278
Trupat malore

Me shkrime tė reja   Me shkrime tė reja
Pa shkrime tė reja   Pa shkrime tė reja
Danė e mbyllur   Dana ėshtė e mbyllur
 

Ora nė Shqipėri ėshtė 04:56.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.