Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 12.4.2008, 16:16   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Black Metal Absu


Black/thrash amerikon


Manannan

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 5.10.2009, 00:30   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Absu - Barathrum V.I.T.R.I.O.L. (1993)

Emri:  mbl-vg-metal.jpg
Shikimet: 76
Madhėsia:  25,0 KB

http://www.mediafire.com/?jwgz2y0ggdt
fh256st
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 5.10.2009, 01:25   3
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Absu - The Sun of Tiphareth (1995)

Emri:  mbl-vg-metal.jpg
Shikimet: 73
Madhėsia:  14,8 KB

http://www.mediafire.com/?2dmzjeohooz
fh256st
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 5.10.2009, 09:00   4
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Absu - The third storm of Cythraul (1997)

Emri:  mbl-vg-metal.jpg
Shikimet: 72
Madhėsia:  14,8 KB

http://www.mediafire.com/?2twhzlnigmy
fh256st
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 5.10.2009, 09:05   5
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Absu - In the Eyes of Ioldanach (ep) (1998)

Emri:  mbl-vg-metal.jpg
Shikimet: 73
Madhėsia:  16,0 KB

http://www.mediafire.com/?ng1wmmnmmy4
fh256st
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:18.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.