Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Prodhim
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 21.5.2008, 17:51   1

Shkrim i cituar Z1: Njėsimi i sindikatave


Citim:
Nėnshkruhet njė memorandum bashkėpunimi e sindikatave tė Kosovės dhe Shqipėrisė

Prishtinė, 21 maj - Bashkimi i Sindikatave tė Pavarura tė Kosovės (BSPK) dhe Bashkimi i Sindikatave tė Pavarura tė Shqipėrisė kanė nėnshkruar sot nė Prishtinė njė memorandum bashkėpunimi pėr shkėmbimin e pėrvojave pozitive nė realizimin e tė drejtės sė marrėdhėnies sė punės, pėrmirėsimin e kushteve tė punės, sigurimet shėndetėsore, dialogun punėdhėnės punėmarrės etj.

Kreu i BSPK sė, Haxhi Arifi, memorandumin e vlerėsoi si shumė tė rėndėsishėm sa i pėrket bashkėpunimit nė kėto fusha. Ndėrkaq, Gėzim Kalaja, kryetari i BSPSH sė, solli mesazhin e sekretarit tė pėrgjithshėm tė Konfederatės Ndėrkombėtare tė Sindikatave se tani pėr tani e vetmja do tė jetė BSPK ja qė do tė pėrfaqėsoi Kosovėn nė kėtė institucion.

http://www.kosova.com/artikulli/46500
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 00:47.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.