Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Territor
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 26.5.2008, 17:39   1

Shkrim i cituar Patok: Kapen 12 breshka tė mėdha uji nga peshkatarėt


Breshka gjigande uji me peshė deri nė 120 kg janė kapur nga rrjetata e peshkatarėve tė Patokut nė Lezhė. Peshkatarėt shprehen se nuk kishin patur mė parė njė fluks tė tillė breshkash nė brigjet e bregdetit nė Patok.

http://www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=21300
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.5.2008, 11:59   2
Ilir_pz
 
A di kush nėse janė liru kėto breshka nga i kanė marrė? Me sa di unė janė specie nė zhdukje, dhe do ishte keq sikur tė mos i kenė lėshuar pėrsėri nė det.

Ndryshuar sė fundmi nga sub674843 : 28.5.2008 nė 12:14.

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.5.2008, 12:15   3
kalimtar/e
 
Duke mendu se ēa lloj njerėzish jemi ne dhe se ēfarė marėdhėniesh kemi me natyrėn, kam frikė pėr ato kafshė tė gjora. Gjithėsesi tė shpresojmė se i kanė liru.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 1.10.2009, 11:36   4
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Nė dt.26 shtator dolėn kėto poshtė pėr Rojtersin. Mbase janė nga breshkat e kapura vitin e kaluar. I bie qė peshkatarėt ia kishin dorėzu studentėve tė biologjisė. Tani dy breshkat mė poshtė kanė njė transmetues nė shpinė pėr t'i studiu nė habitat dhe pėr tė pa shkallėn e riprodhimit, meqė janė lloj nė zhdukje.

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	patok-breshkat1.jpg
Shikimet:	199
Madhėsia:	138,7 KB
NNJ:	2052


Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	patok-breshkat2.jpg
Shikimet:	192
Madhėsia:	114,8 KB
NNJ:	2053


Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	patok-breshkat3.jpg
Shikimet:	201
Madhėsia:	104,6 KB
NNJ:	2054


Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	patok-breshkat4.jpg
Shikimet:	190
Madhėsia:	90,6 KB
NNJ:	2055
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 06:20.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.