Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 21.7.2006, 15:50   1
Vigan
anėtar/e
 
Vigan
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Vendndodhja: Firenze , Itali

Artikull Nė zemėr tė katakombeve


gjallojnė...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 22.7.2006, 15:52   2
Vigan
anėtar/e
 
Vigan
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Vendndodhja: Firenze , Itali

Black Metal Volkurah - The Pagan Ritual


NSBMhttp://www.sharebigfile.com/file/943...itual.rar.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 23.7.2006, 16:18   3
Cjapi
anėtar/e
 
Cjapi
 
Anėtarėsuar: 7.2006

Black Metal Xasthur - Nocturnal Poisoning


SHBAhttp://rapidshare.de/files/26724627/..._-_CD.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.7.2006, 20:52   4
Cjapi
anėtar/e
 
Cjapi
 
Anėtarėsuar: 7.2006

Black Metal Stormnatt - Resurrection Ov The Kult (2005)


Black nga Austriahttp://rapidshare.de/files/23249662/..._Kult.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.7.2006, 20:53   5
Cjapi
anėtar/e
 
Cjapi
 
Anėtarėsuar: 7.2006

Thrash Metal Hellwitch - Syzygial Miscreancy (1990)


Death teknik nga SHBAhttp://rapidshare.de/files/23252759/...eancy.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.7.2006, 14:32   6
kalimtar/e
 
1. www.mp3real.ru

2. Nė kėtė nyje ka shumė mp3, nga rock deri nė heavy metal, po edhe nga muzika tė tjera. http://propagandamind.info

3. Video http://clayden-metalvideos.blogspot.com

4. Edhe njė nyje pėr Akullthyesit: http://rapidshare.de/files/21556711/...hesit.rar.html
fjkl: www.elbasani.com

5. Jeni gati pėr ktė?
http://classicdeathmetal.blogspot.com/

Shkarkime tė mira!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.7.2006, 20:28   7
Behemoth
 

Black Metal Summon - And the blood runs black (2002)


Black/thrash i fuqishėm nga Amerika. Stil i Angelcorpse por shumė mė i kapshėm.http://rapidshare.de/files/24954871/...Black.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.7.2006, 20:30   8
Behemoth
 

Black Metal Desaster - Angelwhore


Black/thrash qafėthyes nga Gjermania. Vetėm pėr jetė koke. Lum Vampi qė i ka pa live! Nqs doni prap nga Desaster vetėm hapni gojėn.http://rapidshare.de/files/25496715/Angelwhore.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.7.2006, 20:31   9
Behemoth
 

Thrash Metal /Speed\Kill/Hate\ - Acts Of Insanity (2005)


Thrash i shkollės sė vjetėr nga Nju Jorku.http://rapidshare.de/files/25938879/...lHate.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 4.8.2006, 01:20   10
Behemoth
 

Black Metal Aeba - Shemhamforash, Des Hasses Antlitz (2004)


Black i errėt ne i egėr gjermon.http://rapidshare.de/files/28091446/Aeba.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 5.8.2006, 16:22   11
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Paska dhe i split me emrin e mretneshės...

Lordre Du Temple / Ringwraith / Teuta - Tripudium (Split) (2006)01. L'ordre Du Temple - mots d'un heretique
02. L'ordre Du Temple - what magic is, what are the parts thereof, and how the Professors thereof must
03. L'ordre Du Temple - in lode de l'asino
04. L'ordre Du Temple - libellus veneris nigro sacer
05. Ringwraith - queen of the storms
06. Ringwraith - witches woods (l'inquisizione a triora)
07. Ringwraith - ringwraiths
08. Teuta - wood's spirit
09. Teuta - nebbia
10. Teuta - heathen blood
11. Teuta - il canto dei mille fuochi

http://rapidshare.com/files/14617494...dium_Split.rar

---

Hudhni nai sy dhe kėtu pėr import.

Kategoria: Metal
http://mp3db.ru/index.php?cid=11

Kategoria: Metalize
http://sharez.cn/default.asp?cat=15
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 7.8.2006, 22:49   12
Behemoth
 
Stench of Redemption (promo CD) e gjeni ketu

http://mp3db.ru/post.php?pid=974

Kitaret janė fuqishėm fare, tė shpejta dhe kanė ca solo dyshe qė tė kėpusin shpirtin. Dora e Ralph Santollės ma do menja, duke ditur nga ka ardh ai.

Vetėm zėri i Glenit ėshtė disi i mbytur, mezi i kapen fjalėt. Darwino, ruaju nga zėri i poshtėr qė thotė "you are now listening to..."

---

Citim:
5. Jeni gati pėr ktė?
http://classicdeathmetal.blogspot.com/
Fuqushėn kjo... paska ca materiale tė vjetra. Hexx, Living Dead, Toxik, Pyrexia. Rrofsh plako!

Pėr doom-istin My Dying Bride sugjeroj tė shkarkojė direkt WINTER nga ky blogu lart. As Doom as you can get!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 17.8.2006, 23:40   13
Behemoth
 

Black Metal Kriegsmaschine - Altered state of Divinity


Black polakhttp://rapidshare.de/files/29785094/...chine.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 20.8.2006, 23:38   14
Behemoth
 

Death Metal Aeternus


Aeternus - Hexaeon (2006)Albumi i ri dethistave norvegė nga Bergeni. "Dark as ever", akorde tė fuqishme, por prapė nuk tė mbėrthen nga loqet ashtu si 2 albumet e para!!!

http://rapidshare.de/files/30146088/Hexaeon.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 22.8.2006, 11:53   15
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Black Metal Keep of Kalessin


Black norveg

Keep of Kalessin - Armada (2006)1. Surface 01:09
2. Crown Of The Kings 07:11
3. The Black Uncharted 06:52
4. Vengeance Rising 05:01
5. Many Are We 04:52
6. Winged Watcher 03:53
7. Into The Fire 04:10
8. Deluge 02:43
9. The Wealth Of Darkness 06:26
10. Armada 07:32

http://rapidshare.de/files/28857886/lg-kka.rar.html
FhG256St (GJ)
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 23.8.2006, 11:27   16
kalimtar/e
 
Legjion rrofsh plako, tani do e marr kete album ka kohe qe jom tuj e prit.
Nje nder bendet e pakta qe jon hala para 1993.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 26.8.2006, 22:47   17
Behemoth
 

NSBM Nokturnal Mortum


Ja pra dhe NM nga Ukraina

Black Metal NacionalsocialistKnjaz Varggoth : Electric and acoustic guitars, vocals, weellyre, drymba (mouth
harp), telynka, kobza, percussions
Saturious : All keyboards, bass guitare, flutes, sopilkas, ocarina, koza
(bagpipe), zitra, percussions

Guest Musicans:
Vasily Haschina : Clear vocals, choirs
Sergey Kondratiev : Additional lead & bass guitars
Aleksey Grebeniuk : Violins

http://rapidshare.de/files/30866907/...auung.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 26.8.2006, 23:14   18
Behemoth
 

Terrorizer


Neser do fus albumin e fundit Darker Days Ahead.........NO SOLO GUITARS - You have been warned!!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.8.2006, 20:48   19
Behemoth
 
Terrorizer - Darker Days Ahead

Pete Sandoval - drums
Jesse Pintado - Guitar
Tony Norman - Bass
Anthony Rezhawk - VocalsNjoftimi pėr shtyp Century Media:

"The eleven new tracks, as well as a new version of the band's classic"Dead Shall Rise" now entitled "Dead Shall Rise V.06", were recorded at Juan "Punchy" Gonzalez' D.O.W. (Diet of Worms) Studios (MORBID ANGEL, CHRISTIAN DEATH), resulting in a more mature, sinister piece of death/grind, fuelled with contempt and a harsh outlook on the status of our present and future world. "Darker Days Ahead" is trademarked byJesse Pintado's and Tony Norman's (MORBID ANGEL, ex-MONSTROSITY) unmistakably feral sounding guitar tone and Pete Sandoval's skin-flaying blast beats. Joined by vocalist Anthony Rezhawk (RESISTANT CULTURE), who renders an outstanding performance, TERRORIZER unleash a brutal tempest predicting the darkest of days"

http://rapidshare.de/files/30971730/...Ahead.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.8.2006, 21:25   20
Behemoth
 

Death Metal Condemned Cell


Sipas kėrkesės sė Bajlozit........Doom Metal nga Rusia

"Shadows of the Past" 20041. Diabolic Symphony
2. Eternal Silence
3. Playing with the Dead
4. Shadows of the Past
5. Frozen Skies
6. Jesus
7. Suicidal Overture

http://rapidshare.de/files/30976183/..._Cell.zip.html
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:02.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.