Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset > Propaganda a/sh
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 2.6.2008, 13:14   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Vė re! Prop:IT:SR:MQ/ Mafia shqiptare


2 qershor, 08

Ēorba sllavomaqedone:

Citim:
Albanian mafia at work in New York

The Albanian organized crime groups, operating largely in New York City, are carrying out serious criminal offenses, Manhattan Attorney Michael Garcia said.

http://www.makfax.com.mk/look/novina...4&NrSection=20

Altoparlanti sllav nė Shqipėri:

Citim:
Grupet kriminale shqiptare, mbizoterojne ne New York.

Grupet kriminale shqiptare po e forcojne veprimtarine e tyre, ne New York, duke kryer shkelje te vrazhda. Kete ka deklaruar prokurori i Menhatanit, Majkėll Garsia, sipas te cilit, keto grupe po paraqiten gjithnje e me aktive ne qytet, kohet e fundit. Per Garsian, nuk mund te thuhet ende, se grupet shqiptare dominojne, por shkeljet qe ato kryejne, jane te vrazhdta. Ekspertet amerikane te krimit kane arritur ne perfundimin, se korridori ballkanik siguron nga 25, deri ne 40% te tregut te heroines, ne SHBA, ndersa nje grup mesatar i trafikuesve shqiptare, realizon nje vellim fitimi, deri ne 125 milione dollare. Shifrat jane te FBI-se, sipas se ciles, mafia shqiptare, po vendos kontrollin ne Amerike, duke ushtruar presion mbi ate italiane, greke dhe aziatike. Vetem ne Nju Jork jetojne rreth 150 mije shqiptare, nga Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqiperia.

http://www.topalbaniaradio.com/lajme...e-ne-new-york/

Burimi lajmit simas ēorbistėve duket tė jetė agjencia ruse RIA Novosti.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 5.7.2009, 07:13   2
Citim:
"Mafia shqiptare" nė Itali, ēėshtje e ekzagjeruar

Ēėshtja e mafies shqiptare nė Itali ėshtė e ekzagjeruar thotė numri njė i anti-mafias sė kėtij shteti Pietro Gracco.

“Kur flasim pėr atė qė pėrkufizohet njėfarė mėnyre si mafie shqiptare ,mendoj se ka ekzagjerime. Si nė tė gjitha vendet e botės, ka shqiptar tė mirė dhe te kėqij. Kemi shqiptar nė Itali qė punojnė dhe shfrytėzohen duke marr rroga shumė te ulėta. Sikur ka edhe te atillė qė kryejnė vepra penale.”

http://www.tvklan.tv/lajmi.php?id=5974
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 21.7.2009, 08:30   3
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Ja dhe njė "lajm" tjetėr interesant:

Citim:
Albanian - Montenegrin drug war over Serbian Market
Thursday, 16 July 2009

Albanian narco mafia has recently put nearly half a tonne of heroin on Serbian market at very low price, due to which there were more than 70 cases of overdose or trade of heroin addicts only in the Belgrade area.

Montenegrin narco mafia “plays” on quality while Albanian narco bosses "play" on quantity, lower prices and high mortality rate of costumers, Podgorica-based daily “Revija D” reads.

Referring to anonymous sources, daily reads that one-gram of heroin with good quality costs 20 euros, while high quality cost 50 euros two weeks ago on the streets. During the same period packages that cost only 5 euros were found in many places in Belgrade.

The daily claims that "Albanian mixture of heroin and deadly substances" released on Belgrade streets is made in Novi Pazar and efforts are made to be planted to Montenegrin bosses aimed at discrediting them.

Everything became clear when it was discovered that about a month ago, Kosovo Albanians brought in 500 kilos of low quality drugs in Serbia. 70 overdosed addicts were found dead in only several days and this number increases on hourly basis, "Revija D" concludes.

http://macedoniaonline.eu/content/view/7548/2/
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 08:34.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.