Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Ushtri
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 10.6.2008, 15:33   1

Shkrim i cituar FASH: Misioni paqeruajtės nė Ēad


Ministria e Mbrojtjes e Shqipėrisė bėri tė ditur se do tė dėrgojė 62 ushtarė nė Ēad. Vendimi u miratua mbrėmė vonė edhe nė Kuvendin e Shqipėrisė. Ushtarėt shqiptarė do tė jenė pjesė e misionit prej 3700 trupash tė Bashkimit Evropian. Misioni nė fjalė ka pėr qėllim mbrojtjen e afro 500 mijė refugjatėve sudanas dhe ēadas tė zhvendosur nga dhuna nė rajonin e Darfurit dhe trazirat nė lindje tė Ēadit.

http://www.evropaelire.org/Content/News/1121517.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 8.4.2009, 19:56   2

Shkrim i cituar Rinas: Kontigjenti i dytė paqeruajtės niset nė Ēad


Shqipėria P. dėrgoi dje kontingjentin e dytė paqeruajtės nė Ēad. Ceremonia e pėrcjelljes sė 63 komandove ėshtė zhvilluar dje nė Aeroportin e Rinasit ku merrnin pjesė drejtuesit e Ministrisė sė Mbrojtjes dhe tė Shtabit tė Pėrgjithshėm tė Ushtrisė. Misioni do tė zgjasė 6 muaj dhe do tė ketė si detyra kryesore ruajtjen e personelit dhe tė objekteve.

http://www.shekulli.com.al/2009/04/08/kontigjenti-i-dyte-paqeruajtes-nis...
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 23:37.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.