Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Popullsi
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 14.6.2008, 08:12   1

Shkrim i cituar Perėndimor: Gjermanėt do trajtojnė 300 pacientė shqiptarė nė vit


Ministria e Shėndetėsisė e RSH-sė nėnshkroi dje njė marrėveshje pėr bashkėpunim nė fushėn e mjekėsisė me fondacionin "St. Franziskus Stiftung Münster" nė Gjermani. Palėt kontraktuese kanė rėnė dakord qė rreth 300 shtetas shqiptarė tė mund tė kurohen ēdo vit nė spitalet e fondacionit "St. Franziskus Stiftung Münster". Njė tjetėr pikė e marrėveshjes ka qenė premtimi i palės gjermane pėr lehtėsimin e vizitave tė shkurtra tė shkencėtarėve, kėrkuesve dhe specialistėve tė tjerė nė fushėn e shėndetėsisė me qėllim shkėmbimin e eksperiencės.

http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=38322
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 00:53.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.