Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 17.6.2008, 09:31   1

Shkrim i cituar Ekonomia mbarėshqiptare kėrkon njėsimin e tregut


“Panairi ėshtė pjesė e rėndėsishme e nismės se Alb-Konfindustrisė pėr krijimin e Tregut Mbarėkombėtar Shqiptar, prej 7 milionė konsumatorėsh. Nė panair janė ftuar tė marrin pjesė vetėm shoqėritė shqiptare kryesuese nė fushat e tyre. "Prodhimi shqiptar, 2008" ėshtė ftesė pėr qytetarėt shqiptarė qė tė konsumojnė prodhime dhe shėrbime vendore tė industrive shqiptare”, tha Gjergj Buxhuku, administrator i pėrgjithshėm i Konfederatės sė Industrive Shqiptare.

http://www.telegrafi.com/?id=46&a=16
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 17.6.2008, 09:42   2
kalimtar/e
 
Kjo gjė do pėrshėndetur me tė madhe.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 15:10.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.