Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 7.8.2008, 15:38   1
Zymtterr
anėtar/e
 
Zymtterr
 
Anėtarėsuar: 6.2008

Black Metal Negura Bunget


Obobo kėtu kėrciska rėndė rubrika zhavorrit

Meqė deri tani nuk i hasa gjėkundi djajtė rumunė mendova ti bashkangjis
Prandaj,kujt i ka shkuar mendja pėr pyje tė ngrejė doēkėn!

http://www.negurabunget.com/Negura Bunget- nga rumanishtja pėrkthehet*pyje tė mjegullta*. Shijoni mugėtirėn e pyjeve nė tė gdhirė...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 8.8.2008, 16:26   2
dhemetra
anėtar/e
 
dhemetra
 
Anėtarėsuar: 7.2007
Mjegull e transilvanisė. T'lira tuj notu n'rrjet i kom gjet vetėm "n crugu bradului" edhe "om", rrjedhimisht muj mi vlersu veē kto dyja. Lezeti ma i madh k'tu osht qė kanė pėrzi elemente folklorike, gja qė vlersohet naltė prej meje n'ketė rrymė, veēanėrisht te "om" - n'kto raste lezeti dyfishohet me mujt edhe mi ja kuptu tekstet. Tona, kanė fut edhe tastierė - ku edhe si pasojė shumica e guralecave n'skenė gjujnė lloē tuj e keqkonceptu diēka si bm simfonik (qė personalisht dyshoj qė ekziston si "koncept", bm simfonik?nejse, negura bunget jon ēkado pėrpos bm simfonik), po tastierėn s'bon hiē kurrė mi nėnvlersu se ka njerz qė i kanė dhon shpirt muzikės tuj e pėrdor (sadopak) ket instrument - albume qė dosido kanė pasė rol t'madh n'formulimin e pėrhershėm t'ksaj rryme (si "ajo ēa o kon ni mot", e le mo ato qė jon kryekput tastierė).

u' tashti pi ngarkoj "n crugu bardului" edhe "om"-in pi rruj mi qit pėr noj ditė ma t'ftoftė kur ngrihėn kabllat n'mnyrė qė interneti me shku ma shpejtė.

negurć bunget - n crugu bradului
(kanga e dytė ngecė pak)
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 9.8.2008, 16:53   3
Zymtterr
anėtar/e
 
Zymtterr
 
Anėtarėsuar: 6.2008
Om-i ėshtė kryevepėr!
Faktikisht negura bunget janė Pagan Metal(por ka edhe disa njerėz qė i quajnė Folk),gjė qė nuk mė duket shumė pėrkatėse.Herėn e kaluar qė i pashė lajv tastjeristja!mė tha qė ata e pėrkufizojnė veten si Pagan/Black Metal.
Janė njė nga grupet e mija tė preferuara,edhe njė muaj dhe do luajnė sėrish knej nga mu ...edhe un prap do ti shof!
Nuk pata mundėsi tė shkarkoja dhe tė bashkangjisja diēka sepse nuk notoj shumė nė rrjet dhe pėrgjithėsisht e pėrdor rrjetin nė mėnyrė tepėr tė kufizuar.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 15.8.2008, 12:46   4
Atlasht
anėtar/e
 
Atlasht
 
Anėtarėsuar: 7.2008
Vendndodhja: Tomorr
ueeee hata fare,shum shum t mir
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 03:02.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.