Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Kulturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 24.9.2008, 11:23   1

Shkrim i cituar Gjinokastėr: Panairi vjetor i Librit


Tė paktėn 30 botues tė njohur tė vendit, me rreth 10.000 tituj librash tė botuar vitet e fundit do tė ekspozohen nė Panairin e Librit qė do tė ēelet nė Gjinokastėr nga data 27 deri mė 29 shtator. Kjo ėshtė njė nismė e Shoqatės sė Botuesve Shqiptarė nė bashkėpunim me Bashkinė e qytetit jugor.

Panairi do tė organizohet nė nė Sheshin e Ēerēizit, gjatė ditėve qė do tė zhvillohet Festivali Folklorik i Polifonisė "Fest Argjiro 2008" me pjesėmarrjen e 11 vendeve tė Ballkanit dhe Europės Juglindore.

Gjatė ditėve tė Festivalit Folklorik dhe Panairit tė Librit, vendi ku do tė organizohen kėto veprimtari do tė jenė ditė pa makina, pėr tė krijuar njė mjedis mė tė pėrshtatshėm kulturor pėr zhvillimin normal dhe pa shqetėsime tė kėtyre veprimtarive.

http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=44037
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:54.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.