Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 3.10.2008, 14:58   1

Shkrim i cituar Librazhd: 38.4 mln lekė pėr ujėsjellėsin e Rrajcės


Qeveria shqiptare ka akorduar njė fond prej 34.8 milionė lekėsh pėr ndėrtimin e ujėsjellėsit nė Komunėn Rrajcė tė Librazhdit. Kryekomunari Selaudin Bogdani, dje u shpreh se pritet qė tė pėrfundojnė procedurat e tenderit dhe nė mesin e muajit tė nisin punimet pėr ndėrtimin e kėsaj vepre tė rėndėsishme pėr banorėt e zonės. Mėsohet se ndėrtimi i ujėsjellėsit tė Rrajcės do tė zgjidhė njėherė e mirė problemin e furnizimit me ujė tė pijshėm pėr 15 mijė banorė, si dhe vaditjen e fushės sė Domosdovės.

http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=44641
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 03:53.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.