Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 4.10.2008, 14:28   1

Shkrim i cituar Fier: Investim turistik nė Dėrzezė-Seman-Topojė


Njė investim fillestar prej 250 milion eurosh pritet qė tė nis nga zbatimi nė trekėndėshin e zonės turistike tė Dėrzezės-Seman-Topojė nė rrethin e Fierit qė pėrfshin vijėn bregdetare tė Semanit. Kompanitė e pėrbashkėta norvegjeze dhe amerikane "Train jon" dhe "Yars" pas marrėveshjes sė nėnshkruar me Kėshillin e Qarkut Fier kanė rėnė dakord qė tė investojnė nė kėtė zonė pėr zhvillimin e turizmit dhe ndėrtimin e disa fusha golfi dhe tenisi.

Pamja e tyre mendohet tė jetė e niveleve tė vendeve tė Evropės Perėndimore ku vizitorėt do tė shkojnė enkas pėr tė luajtur golf apo tenis, apo dhe pas plazhit do tė kenė mundėsi mė tepėr pėr argėtim.

http://www.gazetametropol.com/tekst.php?idt=54134
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim


Pėrdorimi i ēėshtjesOra nė Shqipėri ėshtė 21:37.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.