Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 5.10.2008, 21:16   1

Shkrim i cituar Urbanėt nė kryeqytet, si transport i botės sė tretė


Linjat e autobusėve urbanė tė kryeqytetit janė njė e keqe e domosdoshme pėr tė gjithė qytetarėt e Tiranės. Ēdo ditė mijėra prej tyre udhėtojnė mė kėta autobusė tė cilėt janė shumė larg cilėsisė sė shėrbimit qė duhet te ofrojnė. 99 pėr qind e transportit urban nė Tiranė mbulohet nga operatorė privatė dhe vetėm njė linjė ėshtė shtetėrore, linja “ Kombinat-Kinostudio”, qė ėshtė nėn varėsinė e Bashkisė sė Tiranės. Kėtė linjė mund ta dallosh shumė lehtė jo vetėm prej ngjyrės portokalli qė kanė autobusėt, por pėr shkak tė gjendjes sė mjerueshme nė tė cilėn ndodhen.

http://www.sot.com.al/index.php?option=com_content&task=view&id=79581&It...
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 05:46.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.