Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 22.10.2008, 14:23   1
Zymtterr
anėtar/e
 
Zymtterr
 
Anėtarėsuar: 6.2008

Black Metal Inquisition


http://www.lastfm.de/music/Inquisition
Nga venezuela,shumė tė veēantė,javėn e kaluar pata
nderin ti shifja lajv,pėr tė gjithė ata qė nuk i njohin ende,janė detyrim.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 22.10.2008, 21:34   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Kam pėrshtypjen qė janė kolumbianė qė rrinė nė SHBA. Kam dy albumet "Into the Infernal Regions of the Ancient Cult" dhe "Magnificent Glorification of Lucifer". Tė dyja BM safi, po MGL mė agresive dhe mė e pjekme si me thonė. Disave nuk i ngjit vokali i grupit (me "zė koke"), po duhet ta nigjojnė vetė qė tė vendosin. Kujtoni psh. "Battles in the North" pėr tė pas i ide pėr vokalin.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 23.10.2008, 17:04   3
Zymtterr
anėtar/e
 
Zymtterr
 
Anėtarėsuar: 6.2008
Ke tė drejtė,kolumbianė, mbase kam qenė diku tjetėr me mendime dhe ia kam fut venezuela'magnificent'bėn pjesė te albumet qė dėgjoj mė shpesh,atė tė bėnė ata javėn e shkuar nuk ishte koncert,por ritual,shumė tė mėdhenj dhe njerėz shumė simpatikė dhe tė afrueshėm,meqė s'kishin disqe bleva nji bluze dhe ma pėshtynė qė tė dy nė fund mbas kėrkesės qė i shtrova unė(tip autogrami)...problemi i vetėm ėshtė qė do vijė dita kur ajo bluza DUHET larė
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:15.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.