Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 9.11.2008, 18:43   1

Shkrim i cituar Korēė: Kisha ortodokse kundėr shkollave dhe nė shekullin e 21-tė


Konflikti midis Mitropolisė Korēė dhe Bashkisė po mban tė bllokuar pėr gati njė vit punimet pėr rikonstruksionin e shkollės 9-vjeēare "Sevasti Qirjazi", duke bėrė qė 800 nxėnės tė kėsaj tė fundit tė shpėrndahen nėpėr shkollat e tjera tė qytetit.

Ky konflikt qė rrezikon 50 milionė lekė investim, ėshtė i hershėm dhe 10 muaj mė parė ēoi nė bllokimin e plotė tė punės. Edhe pse bashkia u tėrhoq, ndryshoi projektin, u dha klerikėve sipėrfaqen e pretenduar nė fillim, problemi nuk po gjen zgjidhje.

http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=47264
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 21:38.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.