Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 20.11.2008, 00:37   1

Shkrim i cituar Tirana zyrtare gjykon se idetė pėr ndarje tė ShV vėnė nė rrezik tėrė rajonin


Ministri i Jashtėm, Lulzim Basha tha mbrėmė se Shqipėria i sheh tė rrezikshme pėr rajonin dhe pėr vetė Shqipėrinė e Veriut, idetė pėr ndarjen e shtetit tė ri.

Ministri i bėri komentet duke iu referuar zhvillimeve qė lidhen me tėrėsinė territoriale tė Shqipėrisė sė Veriut, qė ėshtė nxitur nga frika e njė ndarjeje faktike nė terren mbi baza etnike.

Ministri Basha tha se kjo nuk ka shanse tė ndodhė dhe se Tirana ėshtė e qartė nė mbėshtetjen e saj pėr shtetin e Veriut, nė bashkėrendim me Vashingtonin dhe Brukselin.

http://www.rtklive.com/?categoryId=1&newsId=28757
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 21.6.2009, 10:53   2
kalimtar/e
 
Po tė dali ta thot dhe nė fushatė, se do ndihmonte.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 06:17.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.