Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 21.11.2008, 10:45   1

Shkrim i cituar Perėndimor: 8868 vendime gjyqėsore tė paekzekutuara


Tri tė pestat e vendimeve tė gjykatave shqiptaroperėndimore kanė mbetur tė paekzekutuara. Shifrėn e deklaroi dje Presidenti i Republikės gjatė njė takimi konsultativ mes anėtarėve tė Gjykatės sė Lartė, atyre tė Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė dhe Kryeprokurores Ina Rama.

"Janė tė gjitha statistikat e azhornuara tė ditėve tė fundit ku, vetėm dy tė pestat e vendimeve pėr ekzekutim, janė realizuar. Pjesa tjetėr, tri tė pestat, janė ekzaktėsisht 8868 ēėshtje. Skandaloze! 8868 ēėshtje, ēka do tė thotė qė moszbatimi i tyre rrėzon autoritetin e shtetit, autoritetin e drejtėsisė", pohoi Presidenti Topi gjatė fjalės sė vet.

http://www.panorama.com.al/index.php?id=21674
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 06:19.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.