Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Territor
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 29.11.2008, 23:31   1

Shkrim i cituar Mbytet Myzeqeja, dėme nė tė mbjella dhe nė serra


Gjatė natės sė mbrėmshme, qarku i Fierit ėshtė pėrballur me njė mot tė keq, i shoqėruar me erė tė fortė dhe shi tė rrėmbyeshėm. Stuhia ka shkaktuar dėme nė tė mbjella, ndėrkohė qė shumė zona tė rrethit tė Fierit kanė qenė tė izoluara nga uji.

Tė izoluara nga uji i shiut kanė qenė mjaft fshatra si dhe rrugėt e brendshme tė qytetit tė Fierit. Uji nuk ka munguar edhe nė bulevardet kryesore tė Fierit, ku pusetat dhe ujėmbledhėsat janė bllokuar e pėr pasojė mėngjesin e sė shtunės qarkullimi i mjeteve dhe kėmbėsorėve ka qenė i vėshtirė.

http://www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=30275
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 17:50.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.