Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 5.12.2008, 14:17   1

Shkrim i cituar Krasniqi: Shqiptarėt nuk e pėrjashtojnė as luftėn, nėse iu imponohet


Kryetari i Kuvendit tė Shqipėrisė sė Veriut, Jakup Krasniqi, deklaroi se shqiptarėt nuk duhet ta pėrjashtojnė as luftėn, nėse ajo iu imponohet. Nė njė intervistė pėr tv, kryeparlamentari Krasniqi gjtihashtu tha se shqiptarėt duhet tė mendojnė bashkimin kombėtar nėse copėtohet Veriu.

"Edhe Skėnderbeu ka thėnė se lufta ėshtė ēmenduri, por nėse tė imponohet ėshtė urti", tha Krasniqi, duke shtuar se populli shqiptar ėshtė i paqes, por nėse dikush mendon ta bėjė Veriun copė-copė, atėherė duhet tė mendojnė se si do tė pėrgjigjen.

http://www.kosova.com/artikulli/50441
 
Ēėshtja u mbyll

Ora nė Shqipėri ėshtė 19:29.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.