Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 23.7.2006, 16:13   1
crukthi
 

Artikull Death teknik


Nqs Necrophagist ishte death brutal superteknik atėherė ēfarė ėshtė ky?...

Portal - Seepia (Aus - 2005)Nė tė njėjtėn vijė pak a shumė mė thoni nqs dikush ėshtė i interesuar pėr:

1. Mithras - 2002 - Forever advancing... legions
2. Cattle Decapitation - 2006 - Karma bloody karma
3. The Faceless - 2006 - Akeldama
4. Domination Through Impurity - 2005 - Essence of brutality
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 18.9.2006, 17:58   2
darwin
anėtar/e
 
darwin
 
Anėtarėsuar: 7.2006

Deamon - Descend Dethrone (2006)


Kėto janė pėr Crukthin nė veēanti (death/grind teknik)http://dl3cg.rapidshare.de/files/327.../Deamon-DD.rar
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 20.9.2006, 11:53   3
darwin
anėtar/e
 
darwin
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Sot, Theory In Practice - janė shumė interesantė.. strukturat e kompozimit tė plota, me thyerje ritmesh dhe ndryshime melodish tė rrufeshme. Nga ana instrumentale, janė tė kompletuar.

Theory In Practice - Colonizing the Sun (2003)

(Behemoth, provo ato Arsis)


Citim:
Thėnė nga crukthi

Nė tė njėjtėn vijė pak a shumė mė thoni nqs dikush ėshtė i interesuar pėr:

1. Mithras - 2002 - Forever advancing... legions
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.11.2006, 05:10   4
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Mutilation - Conflict Inside (2004)


Death polakhttp://www.sharebigfile.com/download.php?id=E9F7D65E
L256CBRSt
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.11.2006, 10:39   5
crukthi
 
Per Darvinin:

Mithras - Forever Advancing... Legions
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 1.12.2006, 13:14   6
darwin
anėtar/e
 
darwin
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Mithras janë shumë të veçantë.. Nëse ke kuriozitet për albumin tjetër që kanë, që është muzikë për vitin 2025, 'hidh një fjalë'..

Ndërkohë, diçka që ka lidhje me temën, por më shumë me fjalën e fundit (teknik), sesa me të parën.. Meqë të ka pëlqyer gjithmonë metali tip "Spheres" ose "Obscura", nuk e di a e ke dëgjuar albumin e fundit të Martyr-ve... ia vlen!

Martyr - Feeding The Abscess
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.12.2006, 00:31   7
crukthi
 
Citim:
Thėnė nga darwin

Ndërkohë, diçka që ka lidhje me temën, por më shumë me fjalën e fundit (teknik), sesa me të parën.. Meqë të ka pëlqyer gjithmonë metali tip "Spheres" ose "Obscura", nuk e di a e ke dëgjuar albumin e fundit të Martyr-ve... ia vlen!
Hahaha, e dija që do të flisje herët a vonë për këtë album. Super teknik (vjen era MESHUGGAH). Meqë je për "teknik" hidhju një vesh dhe ANATA-ve, "The Conductors Departure".

Për të vazhduar temën BRUTAL & TEKNIK:

PSYCROPTIC - Symbols of Failure
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.12.2006, 07:35   8
darwin
anėtar/e
 
darwin
 
Anėtarėsuar: 7.2006
crukth,

berberi qė kishte marrė nė dorė Anata, kishte bėrė njė masakėr tė vėrtetė.. albumin e kam marrė qė nė gusht, por foton e pashė tani..


Nėse kalon nesėr (dmth, sot) ke gati dhe dy albume tė tjera nga PSYCROPTIC.


Martyr, pėr mendimin tim mė shumė ngjajnė me At The Gates, sesa me Meshuggah. Mė pėlqejnė se pėrveē thyerjeve, shtrohen mirė vende-vende, dhe i japin mundėsi dhe thrash metal qė tė nxjerrė ndonjėherė kokėn.. tekstet ishin shumė 'gjimnaziste'.. teknikėn instrumentale e kane.. po e quaj - tė zakonshme - me kėtė lloj bumi virtuozėsh.

duhet filluar me reēensione grupesh, u pa puna.. ta provojmė njėherė amatorizmin tonė mos nxjerr ide sqaruese qė tė perceptohet kollaj nga tė tjerėt..

(kjo sepse nuk duhet harruar qė cuditėrisht ekzistojnė dhe njerėz qė nuk dėgjojnė atė muzikė qė ne e pėrdorim si balsam qetėsues - death metal)
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 22.1.2007, 22:20   9
crukthi
 

Beneath the Massacre - Mechanics of Dysfunction (2007)
http://rapidshare.com/files/12763841...talinvader.rar
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.2.2007, 02:35   10
Cjapi
anėtar/e
 
Cjapi
 
Anėtarėsuar: 7.2006

Death Metal Mephistopheles - Ascension Aborted (2006)


Death teknik australian me ndikime xhazhttp://rapidshare.com/files/14484223...2006_.rar.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.2.2007, 12:54   11
Cjapi
anėtar/e
 
Cjapi
 
Anėtarėsuar: 7.2006

Phalogore - Child Burner (2005)


Death/grind prej Kolumbiehttp://rapidshare.com/files/14534918...urner.rar.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 7.2.2007, 20:28   12
kalimtar/e
 

Death Metal Hieronymus Bosch - Artificial Emotions (2005)


Death teknik nga Rusiahttp://rapidshare.com/files/15387978...ons__2005_.rar

Legjiono s'tu ndava me kėt Bosch-in
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 7.2.2007, 21:43   13
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Harhar, mor po pėr atė punė kom "Reign in Blood" ke koka krevatit, qė nuk tė le ta harrosh...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 7.2.2007, 22:13   14
crukthi
 
Citim:
Thėnė nga Gryms

Death teknik nga Rusiahttp://rapidshare.com/files/15387978...ons__2005_.rar
Super Album !
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 8.2.2007, 00:05   15
kalimtar/e
 

Death Metal Vital Remains - Forever Underground 1997


Death prej SHBA me pjestarė nga Deicide - Tony Lazaro - kitarė ritmike, David Suzuki - bateri, Joseph Lewis - zė/bas.http://rapidshare.com/files/15424322...und__1997_.rar

Ndryshuar sė fundmi nga sub89474575 : 8.2.2007 nė 19:47.

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 8.2.2007, 22:55   16
kalimtar/e
 

Death Metal Disgorge - She Lay Gutted 1999
http://rapidshare.com/files/15553193...utted_2006.rar
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 9.2.2007, 17:14   17
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Bloodbath - Breeding Death (EP) (2000)


Death nga Suedia. Mikael Åkerfeldt - zė; Anders "Blakkheim" Nyström - kitarė; Jonas Renske - bas; Dan Swanö - bateri.http://www.megaupload.com/?d=IEBD4OZX
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 9.2.2007, 17:20   18
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Bloodbath - Resurrection Through Carnage (2002)


Mikael Åkerfeldt - zė; Anders "Blakkheim" Nyström - kitarė; Jonas Renske - bas; Dan Swanö - bateri.http://www.megaupload.com/?d=MDSBGP6U
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 16.2.2007, 04:22   19
Helm
hvsh
 
Helm
 
Anėtarėsuar: 2.2007

Death Metal Rabaelliun - Burn the Promised Land (1999)
http://www.badongo.com/file/2247162
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 22.2.2007, 17:02   20
Helm
hvsh
 
Helm
 
Anėtarėsuar: 2.2007

Death Metal Houwitser


Death brutal prej Hollande. Stan Blonck - zė; Alex Paul - kitarė (Sinister (Hol), Blastcorps, ish-Sadistic); Theo van Eekelen - bas (ish-Thanatos (Hol)); Aad Kloosterwaard - bateri (Sinister (Hol), Infinited Hate, Blastcorps, ish-Thanatos (Hol), Monastery).


Houwitser - Embrace Damnation (2000)
http://rapidshare.com/files/17712263/howitser.rarRage Inside The Womb (2002)
http://rapidshare.com/files/27153684..._Womb.rar.htmlDamage Assessment (2003)
http://rapidshare.com/files/27161958...2003_.rar.html

Ndryshuar sė fundmi nga Helm : 21.4.2007 nė 17:10.

  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:08.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.