Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 22.2.2007, 21:56   21
crukthi
 

Death Metal DEMIURG - Breath of the Demiurg (2007)


Death Metal (Rogga Johansson nga Paganizer, Dan Swano nga Edge of Sanity). Mbase jo aq brutal, por interesant.http://rapidshare.com/files/17070228...talinvader.rar
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 7.3.2007, 19:43   22
crukthi
 

Monstrosity- Spiritual Apocalypse (2007)


Luan dhe Kelly Shaefer nga Atheist.http://rapidshare.com/files/19680083...CLEAR.rar.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.3.2007, 10:22   23
crukthi
 

Death Metal Vital Remains - Icons of Evil (2007)


Teknik, epik, djallėzor. Tony Lazaro - kitarė, ritmėm; Dave Suzuki - kitarė, bas, bateri (ish-Deicide), Glen Benton - zė (Deicide, Amon (US)) / Prodhuar nga Eric Rutanhttp://rapidshare.com/files/20199794...ains.part1.rar
320 kbps
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.3.2007, 10:40   24
vacuum
 
Ose kėtu:

http://www.megaupload.com/?d=K1OV1VVO
VBR
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 19.3.2007, 22:24   25
vacuum
 

Black Metal Necrophagist - Onset of Putrefaction (2004)


Dėgjojeni dhe s'keni pėr t'u zhgėnjyerhttp://www.megaupload.com/?d=Y7Y7KUHW 320
\m/ \m/ \m/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 21.5.2007, 20:26   26
kalimtar/e
 

Death Metal Cryptopsy - Ungentle Exhumation [2007]
http://rapidshare.com/files/32585752...ssue__2007.rar
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.6.2007, 10:59   27
Vigan
anėtar/e
 
Vigan
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Vendndodhja: Firenze , Itali

Death Metal Wargore - Decadence Of Benevolence (2003)


Brutal Death/Gore nga Italiahttp://www.badongo.com/file/3565021
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 15.7.2007, 22:55   28
Behemoth
 
Citim:
Thėnė nga darwin

Death melodik, teknik, brutal dhe fantastik. Janė pėr tė gjithė, se nuk janė grup i zakonshėm...http://rapidshare.de/files/30168404/...-2005.zip.html


Ndrio, shikoji njėherė

E shof pse tė pėlqekan.......paskan kto riffs tė prera tip Meshuggah & Decapitated, por disi mė tė shtruar. Kėmbėt e bateristit nuk pushokan. Nyja ėshtė hequr por do e gjej, mos ki merak.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 22.7.2007, 02:28   29
Behemoth
 

Death Metal Lust of Decay (US)


Kėto 2 javė vetėm death brutal kom qen tu dėgju dhe thashė po fus ca albume.

Emri:  LOD-9_14_03.jpg
Shikimet: 397
Madhėsia:  46,7 KB

Albumi "Infesting the Exhumed" 2002. Pėr tifozet e Dying Fetus, Suffocation, etj., etj. Ky ėshtė albumi i parė, 2 tė tjerėt po i fus javės qė vjen - dhe kėta 2 tė tjerėt janė mė fuqishėm akoma!

Emri:  cover-koc.jpg
Shikimet: 404
Madhėsia:  10,7 KB

http://www.megaupload.com/?d=74AN8ZOW

Darwin, ėshtė tamom pėr atė tipin qė dėgjon vetėm Suffocation!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 24.7.2007, 01:56   30
Behemoth
 

Lust of Decay


Ja dhe tjetri pėr Crukthin - Lust of Decay "Purity Through Dismemberment" 2006http://www.megaupload.com/?d=JE7U6V6O

Ndryshuar sė fundmi nga sub89474575 : 23.11.2007 nė 11:41.

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 8.2.2008, 11:02   31
kalimtar/e
 

Hate Eternal - Fury And Flames 2008
shkarko

pass : vargmal
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.11.2008, 15:00   32
kalimtar/e
 

Centurian - Liber Zar Zax
shkarko
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 5.12.2008, 01:14   33
darwin
anėtar/e
 
darwin
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Citim:
Thėnė nga Ahtshkarko

Ky albumi sugjerohet pėr tė gjithė.. kėnga hapėse ka ca ndėrrime ritmesh..

uh
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 13.12.2010, 12:22   34
Iliri
 
Noj death brutal teknikall, po qe osht ma i koncentrum n brutal, diqka si Cryptopsy,krisiun,a naj katalepsy .. diqka qe nuk osht aq mirnjohur .. noj link
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:07.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.