Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 24.12.2008, 10:43   1

Shkrim i cituar Berat: Identifikohen 45 kriminelė tė bandave tė '97-ės


Policia e Beratit ka identifikuar 45 autorė pėr 40 dosje tė vjetra, kryesisht tė vitit 1997. Nė sajė tė hetimeve tė kryera, nė bashkėpunim edhe me zyrat e Interpolit, pėr disa prej autorėve tė ngjarjeve tė rėnda tė ndodhur nė Berat, Kuēovė, Ura Vajgurore dhe Ēorovodė janė lokalizuar edhe vendndodhjet e tyre. Ata ndodhen nė shtete si Italia, Spanja, Gjermania, Belgjika etj.

Burime tė policisė bėnė tė ditur se tre bandat qė vepruan nė qytetin e Beratit, ajo e Vakėfit, Ēelepiasit dhe Otllakut morėn jetėn e 450 personave, nga tė cilėt pesė janė djegur tė gjallė.

Mėsohet se policia e Beratit ka ngritur njė grup me ekspertė kriminalė, tė cilėt kanė bėrė plotėsimet pėrkatėse nė kėto dosje, tė cilat kishin mbetur nė harresė. Blutė e kanė ngrushtuar rrethin e hetimeve dhe janė duke bashkėpunuar me Interpolin, me qėllim arrestimin e autorėve nė shtetet ku ndodhet, nga ku mė pas do tė ekstradohen.

http://www.panorama.com.al/index.php?id=22948
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:04.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.