Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 19.1.2009, 18:58   1

Shkrim i cituar Nis rindėrtimi i rrugės Plepa-Kavajė-Rrogozhinė


Gjatėsia e kėtij aksi ėshtė rreth 6.5 km, ndėrkohė qė fondi shkon nė rreth 460 milion lekė tė reja. Afati pėr pėrfundimin e punimeve ėshtė 30 qershori i kėtij viti, me qėllim qė rruga e zgjeruar tė jetė gati para se nė Durrės e Golem tė vijnė turistėt e parė. Aksi i pėrfunduar deri nė kėtė datė do tė jetė nga Plepat deri tek Mali i Robit, praktikisht pjesa qė vuan ēdo verė trafikun e rėnduar ėt mjeteve tė shumta. Kjo rrugė me pėrfundimin e saj do tė ketė katėr korsi nga dy qė ka sot. Segmenti nė fjalė ėshtė ndėr mė tė ngarkuarit pėr shkak se ėshtė arterie kryesore qė lidh Tiranėn dhe Durrėsin me qytetit e Shqipėrisė sė Mesme dhe ato tė Jugut.

http://www.sot.com.al/index.php?option=com_content&view=article&id=3270:...
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 06:14.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.