Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Ushtri
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 4.2.2009, 22:59   1

Shkrim i cituar Z1·SHV| Ish-TMK nė protesta pėr mospėrfshirje nė FSK


Ish-pjesėtarėt e TMK-sė do tė protestojnė sėrish tė premten, ka vendosur dje Kėshilli Organizativ i Protestės, i cili ka konstatuar njėzėri se tė prekurit nga masat pėr nė FSK qėndrojnė fort pas kėrkesave tė tyre.

Nė njė komunikatė pėr media thuhet se Kėshilli i protestuesve po pret me padurim pėrgjigjen e Kryeministrit pėr ēėshtjet e negociuara me tė gjatė javės sė kaluar. "Nė proces po vėrehen tendenca degraduese tė llojeve tė ndryshme, qė nga ofertat individuale tė projektuara ndaj disa prestarėve tė papranuar e deri tek punėsimi i disa personave tė tillė nė bazė tė preferencave tė ngushta", thuhet nė komunikatė.

Protestuesit kanė kėrkuar qė tė vihen para pėrgjegjėsisė njerėzit qė e kanė sjellė gjendjen nė kėtė pikė. Ndėrkaq KFOR-i njė ditė mė parė ka mohuar mundėsinė pėr ripranim pjesėtarėsh nė FSK.

http://www.botasot.info/?gjuha=0&category=3&id=5173
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 00:02.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.