Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 16.2.2009, 11:04   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Death Metal Master


Death i shkollės sė vjetėr prej Amerike.


Slaves to Society (2007)


Emri:  mbl-vg-metal.jpg
Shikimet: 129
Madhėsia:  17,1 KB

Import:
http://www.megaupload.com/?d=0NQ7PZN7


I rekomandum pėr Behemothin, Gegėn, Cjapin e Zymtėn. Ai viti 2007 thjesht ngatėrro punė.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 20.2.2009, 01:48   2
Zymtterr
anėtar/e
 
Zymtterr
 
Anėtarėsuar: 6.2008
Po s'jemi kondra! U tha,u bė!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 7.3.2009, 00:14   3
Cjapi
anėtar/e
 
Cjapi
 
Anėtarėsuar: 7.2006
ende gjall kta??

nė ditėn e shtatė zoti krijoj mjeshtrin...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 12.4.2016, 14:56   4
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001


01.Master
02.Unknown Soldier (Second Take)
03.Mangled Dehumanization
04.Funeral Bitch
05.Terrorizer
06.Pledge Of Allegiance
07.Re-entry And Destruction
08.Constant Quarrel (1991 Demo)
09.Judgment Of Will (1991 Demo)
10.Submerged In Sin (1991 Demo)
11.Cut Through The Filth (1993 Demo)
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 02:59.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.