Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Territor
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 16.2.2009, 11:46   1

Shkrim i cituar Fier: 62 subjekte pa leje mjedisore


Edhe pse disa herė janė marrė masa pėr rehabilitimin e zonės sė Fierit, e cila shėnon nivele tepėr tė larta tė ndotjes, situata ka mbetur pothuajse e njėjtė. Sipas drejtoreshės sė Agjencisė sė Mjedisit, kjo strukturė e rėndėsishme nuk mund ta kryejė punėn e vetme, por kėrkon vėmendjen e njėsive vendore me qėllim qė kontrollet tė vijojnė e tė bėhen me pėrfaqėsues vendorė.

"Subjektet me ndikim nė mjedis janė disa. Numri i atyre qė janė tė pajisura mė leje mjedisore shkon nė 482, ndėrsa tė palicensuara janė 62 subjekte. Ne do tė kėrkojmė pėr to qė tė paraqiten pėr tė marrė lejen mjedisore, nė rast tė kundėrt jemi tė detyruar qė tė vendosim gjoba aq sa e parashikon ligji, nga 300 mijė deri nė 500 mijė lekė. Pas kėtij hapi kemi tė drejtė tė sekuestrojmė pasurinė apo tė ndėrpresim aktivitetin", pohon Angjelina Mėrtiri, drejtoresha e zyrės.

http://www.panorama.com.al/index.php?id=24793
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 13:43.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.