Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 27.3.2009, 21:50   1

Shkrim i cituar Strugė: Pėrleshje mes nxėnėsve shqiptarė e sllavė


Rreth 60 nxėnės tė dy klasave tė shqipes dhe sllavomaqedonishtes tė shkollės sė mesme “Ibrahim Temo” tė Strugės, janė rrahur me mjete tė forta e tė mprehta nė rrethinat e kėsaj shkolle. Disa tė lėnduar janė dėrguar mandej nė repartin kirurgjik tė spitalit tė Strugės dhe atij tė Ohrit.

Policia ka arrestuar pjesėn mė tė madhe tė nxėnėsve ndėrsa ka bllokuar zonėn dhe njė pjesė tė qytetit tė Strugės. Pėrleshja ėshtė konfirmuar dhe nga drejtoria e shkollės, ndėrsa ende nuk ėshtė bėrė i ditur shkaku.

http://www.rtklive.com/?categoryId=3&newsId=33946
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 02:57.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.