Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 17.12.2006, 19:53   1
Vigan
anėtar/e
 
Vigan
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Vendndodhja: Firenze , Itali

Black Metal Drudkh


Bm nga Ukraina

Drudkh - Autumn Aurora
http://www.badongo.com/file/1876273
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 13.7.2007, 00:15   2
dhemetra
anėtar/e
 
dhemetra
 
Anėtarėsuar: 7.2007
Forgotten Legends (2003)
http://www.badongo.com/file/3732733
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 13.7.2007, 19:12   3
dhemetra
anėtar/e
 
dhemetra
 
Anėtarėsuar: 7.2007
Lebedynyy Shlyakh (The Swan Road) (2005)In this album were used the lyrics of Christian Ukrainian poet Taras
Schevchenko.http://fileho.com/download/0e218a502...-Road.rar.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 17.7.2007, 19:04   4
Art
 
Tekstet i kishin nė gjuhė e vet. Veq pėrmbajshin paganizėm sllav :-) po ashtu edhe pėr natyr... muzika e tyne shumė mė la mbresė. E mora albumin "autumm aorora" ishte fantazi. Shumė sakt ia kishin qellu tingujve qė e reflektojshin esencėn nė fantazinė tem. Shumė ngjallke anra. Edhe vokalisti ishte super. Zani i tij u ndike si ma nė distancė sikur notojke nė tingujt aq real tė instrumenteve. Shumė po m'pėlqejnė! :-D
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 18.7.2007, 17:19   5
dhemetra
anėtar/e
 
dhemetra
 
Anėtarėsuar: 7.2007
Songs Of Grief & Solitude (2006)

http://www.badongo.com/file/3784268

realisht, kėtė album nuk e sugjeroj, por masi i hina punės, mu duk palidhje mi lon n'gjysė, kshtu qė ndoshta dikush osht kureshtar me e ndegju...------------

Blood in our wells

anti-urban hala s'ka dalė n'qarkullim..mbarėbotėror.

Ndryshuar sė fundmi nga dhemetra : 18.9.2007 nė 17:50.

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 22.7.2007, 00:42   6
Kronos
 
Albumin "Autumn Aurora" e kom ndėgju ma herėt, super osht. Po ky albumi "Lebedynyy Shlyakh (The Swan Road)" qė e keni ngarku s'po bon, edhe mundsisht kush e ka diskografin le ta ngarkojė komplet pėrveq ktynve albumeve qė keni ngarku

Ndryshuar sė fundmi nga mesdimr : 23.7.2007 nė 23:14. Arsyeja: 1.1 alfabet

  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:10.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.