Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 28.7.2006, 20:49   1
Cjapi
anėtar/e
 
Cjapi
 
Anėtarėsuar: 7.2006

Death Metal Gurkkhas


Death nga Franca

Gurkkhas - A Life Of Suffering (2001)
http://www.badongo.net/file/2213262
L128St|34mb

Ndryshuar sė fundmi nga mesdimr : 29.6.2007 nė 06:42. Arsyeja: ringarkim

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 12.2.2007, 06:31   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Nė rrėmujėn e gjeneratorėve (pėr keq) tė deathit, duke e rreziku me e kthy gjithė llojin nė produkt pa identitet, nė kontrast tė plotė dalin kėta tipat qė lujnė vetėm death dhe jo emodrama tė kamuflume me kitara elektrike.

Doktor sopata ktu i ka pas qarkullu kohė pėrpara, po mu s'mė ka pas rasti me i nigju, dhe i kom ra nė erė vetėm javėn qė shkoi. Grupi ėsht ndryshe nga ajo masa e mėsipėrme amorfe dhe pa shtyllė kurrizore qė ka zonė skenat, se ndėrkohė qė nuk kanė shpik noi metal tė ri, lujn death brinjthys mėr plak. Albumi u ringarku; nyja e re lart. Mos hezitejshon.

Gurkhasit si emėr origjinal janė trupa speciale luftarake/ushtarake singaporiane, mos u gėnjeni nga emri po hudhni nai sy nėpėr rrjet se do msoni ca gjona tė ēuditshme.

  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 02:56.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.