Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 13.4.2009, 16:22   1

Shkrim i cituar Prishtinė: Ish-ushtarėt e UĒK-sė hyjnė nė grevė


Kėshilli pėr Mbrojtjen e tė Drejtave tė ish-Luftėtarėve ka bėrė sot thirrje publike pėr tė gjithė ish-UĒK-nė qė t'i bashkohet grevės nė kėrkesė tė zbatimin tė Ligjit pėr Vlerat e Luftės sė UĒK-sė dhe pėrkujdesje pėr familjet e dėshmorėve dhe invalidėve tė luftės.

Zėdhėnėsi i qeverisė, Memli Krasniqi, ka thėnė se kėshilli qė ka paralajmėruar grevėn nuk ėshtė nė mesin e partnerėve me tė cilėt bashkėpunon qeveria.

Pakėnaqėsitė e njė pjese tė ish-ushtarėve tė UĒK-sė vijnė pas mosrespektimit tė ligjeve nė fuqi, qė pėrcaktojnė mbrojtjen e vlerave tė luftės dhe njerėzve tė prekur nga lufta.

http://www.kohavision.net/index.php?option=com_content&task=view&id=1811...
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 23:23.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.