Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 9.5.2009, 00:11   1

Shkrim i cituar Sarandė: Kontrollohet cilėsia e rrugės sė Bregdetit


Punimet pėr rindėrtimin e Rrugės sė Bregdetit, njė nga arteriet turistike tė vendit, i janė nėnshtruar kontrollit tė ministrisė sė Transporteve, ku ėshtė vėnė re se nė segmente tė veēanta tė vijės Borsh-Piqeras- Lukovė nuk janė ruajtur kėrkesat pėr trashėsi tė shtresave, ngjeshjeje dhe asfalti. Shkak pėr kontrollin e ministrisė ėshtė bėrė plasaritja e asfaltit nė disa vende tė rrugės.

Nė ditėt e ardhshme do tė vlerėsohet dhe dėmi i shkaktuar nė buxhet, duke penalizuar firmat ndėrtuese pėr tė kryer punimet me shpenzimet e tyre. Firmat qė do tė penalizohen janė "Riviera", "Spartaku" dhe "Gjiknuri".

http://www.shekulli.com.al/2009/05/08/cilesi-e-dobet-pezullohen-punimet-...
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 17:48.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.