Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 11.6.2009, 21:48   1

Shkrim i cituar Tiranė-Durrės: Pėrfundon rindėrtimi, hapet autorruga


Automjetet mund tė lėvizin tash normalisht nė autorrugėn qė lidh kryeqytetin e shtetit Perėndimor me portin e Durrėsit. Ankthi i drejtuesve tė automjeteve ka marrė fund me hapjen e autorrugės nė tėrė gjatėsinė e saj.

Rehabilitimi i thellė i shtresave tė asfaltit, qė nisi nė fillim tė kėtij viti, ka pėrfunduar brenda afateve nė ditėt e para tė qershorit, duke i dhėnė njė pamje tjetėr rrugės qė tashmė ėshtė kompletuar sipas standarteve ndėrkombėtare duke u pajisur dhe me sinjalistikėn e duhur rrugore, horizontale dhe vertikale, e cila ka munguar mė parė.

Sipas Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Rrugėve, puna pėr rehabilitimin e kėtij aksi ėshtė vėshtirėsuar nga cilėsia e dobėt e punimeve tė kryera gjatė ndėrtimit tė rrugės rreth 7 vjet mė parė.

Me asfalt dhe sinjalistikė ėshtė komlpetuar edhe rruga paralele me autorrugėn, e cila mbledh trafikun vendor dhe atė tė bizneseve qė operojnė nė kėtė zonė duke e larguar nga rruga kryesore.

http://www.tvklan.tv/lajmi.php?id=5532
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 23:56.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.