Kthehu   Kreu > Vargmal - Intl. edition > Briefing > Newsfeed
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 13.6.2009, 01:35   1

Shkrim i cituar N.Albanian Police arrests Serbs agents on "human organs" hoax


Kosovo Police has arrested three people suspected of being involved in organized crime. Kosovo media report that two of them are members of the Serbian Intelligence Service (BIA), and suspected of being involved in the burning of customs checkpoints in northern Kosovo and other serious criminal activities.

Local RTK has reported that the three suspects are also being held on suspicions that they have pressured members of the families of the missing to give false statements to claim that they have been victims of "organ trafficking" during the war in 1999.

According to sources close to the investigation the suspects have offered sums more than 50000 Euros for the citizens to make false claims.

http://www.kosovotimes.net/incident-report/470-three-members-of-serbian-...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 15.8.2009, 16:16   2
Here's the police surveillance footage that reached RTK public television on August 11.

  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 05:49.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.