Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 17.6.2009, 17:25   1

Shkrim i cituar Prishtinė: Biznesi rajonal kėrkon autorrugė Prishtinė-Shkup


"Biznesi dėshiron ndėrtimin sa mė tė shpejtė tė autorrugės Prishtinė - Shkup." Kėshtu ėshtė shprehur nė Prishtinė kryetari i Odės Ekonomike tė IRJM-sė, Branko Azeski. Sipas tij, kėrkohet edhe marrėveshje pėr shmangien e tatimit tė dyfishtė dhe mbrojtjen e investimeve dhe kontroll tė pėrbashkėt kufitar.

"Biznesi kėrkon prezantim tė pėrbashkėt tė Maqedonisė, Kosovės, Shqipėrisė dhe Malit tė Zi para Bashkimit Evropian pėr shfrytėzimin e kredive pėr zhvillimin e infrastrukturės. Biznesi kėrkon kalim kufitar modern dhe bashkėkohor tė Jazhincės dhe shumė kalime tė tjera qė do ta lehtėsojnė bashkėpunim midis ndėrmarrjeve dhe qytetarėve tė dy vendeve", tha Azevski.

http://www.koha.com.mk/a11.html
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 23:34.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.