Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 20.6.2009, 01:08   1

Shkrim i cituar Tiranė: Lehtėsi fiskale pėr zhvillimin e parqeve industriale


Ndėrtimi i parqeve industrialė nė vendin tonė do tė ndihmojė zhvillimin e industrive tė mėdha pėrpunuese dhe aktivitete tė tjera tė biznesit. Ekspertėt e Ministrisė sė Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjetikės shpjegojnė se njė gjė e tillė do tė bėjė tė mundur rritjen e investimeve nė sektorė tė rėndėsishėm tė prodhimit, duke shtuar ndjeshėm edhe numrin e tė punėsuarve.

Pėr tė nxitur kėto investime, qeveria ka premtuar se do tė zbatojė lehtėsi fiskale pėr investitorėt vendas dhe tė huaj qė do tė paraqesin projekte pėr parqe industrialė.

http://www.gazeta-agon.com/mat.php?idm=8416&l=a
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 23:37.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.