Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 28.6.2009, 21:45   1

Shkrim i cituar Perėndimor: Regjistrimi i bizneseve, me elementė tė rinj sigurie


3 elementė tė rinj sigurie do tė shtohen kėtė vit sa i pėrket sigurisė sė NIPT-it qė lėshon Qendra Kombėtare e Bizneseve pėr regjistrimin e bizneseve.

Qendra Kombėtare e Regjistrimit filloi punė mė 3 shtator 2007, duke zėvendėsuar procedurat e mėparshme tė regjistrimit nė gjykata. Ajo ėshtė institucioni i vetėm pėr regjistrimin e biznesit nė Shqipėri, me njė ndalesė, ku kryen tė gjitha proceset e regjistrimit tė biznesit, pėrfshirė dhe regjistrimin pėr efekt tė taksave nė nivel kombėtar dhe vendor, pėr sigurimin shėndetėsor e shoqėror si dhe pėr Inspektoratin e Punės.

Gjatė takimit, pėrfaqėsuesit e kompanive treguan njė interes tė veēantė edhe pėr strategjinė e Konfindustrisė pėr krijimin e Tregut tė Pėrbashkėt Shqiptar 7 milionėsh si dhe pėrfundimin e investimeve tė mėdha tė shtetit Perėndimor, si ndėrtimi i sistemeve moderne rrugore dhe energjetike.

http://www.gazetametropol.com/tekst.php?idt=60450
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:51.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.